Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Položit dotaz

Načíst

Poradna

  • Vážený zákazníku, možnost položení dotazu do naší poradny je pouze registrovaným zákazníkům
  • Máte již vytvořený účet? V tom případě se prosím přihlašte pod Vašimi přihlašovacími údaji.
  • Nejste naším registrovaným zákazníkem? Zaregistrujte se a využívejte výhody, které nabízíme našim registrovaným zákazníkum.
 

Petr Smrček

04.07.2017

Použití Absorfytu pro křepelky mě mile překvapilo a předčilo mé očekávání. Jsou to 3 týdny a stále jsou křepelky v suchu. Při pravidelném odstranění suchého trusu je podestýlka schopná stále absorbovat tekuté výkaly. Vzhledem k tomu, že si ji křepelky rozdupaly tak se v ní rády popelí a to bude taky jediný důvod, proč ji po jednom měsíci vyměním. Křepelky chovám v klecích po 20 - 22 ks, na jednu křepelku připadá cca 540 - 570 cm2. Dotaz - objednal jsem dnes vojtěšku a lučenku, chci se zeptat zda mám granulky máčet i pro holandské kozičky, nebo mohu podávat v suchém stavu? Co by jste mi doporučila aby kozičky neutrpěli nějaký břichobol? :-) Děkuji a přeji hezký den PS.

 

Granofyt

04. 07. 2017

Odpověď:

Dobrý den,
jsme moc rádi za kladnou referenci na Granofyt a Vaši sdílenou zkušenost při použití pro křepelky. Vojtěšku by nemělo být třeba máčet, avšak je potřeba na Vojtěšku navykat pomalu a postupně aby si mikroflora stihla na krmivo ,,navyknout". Tak i poznáte, zda je vše v pořádku. Obecně se máčet ale nemusí. U senných granulí by to nemělo být třeba namáčet do čtvrt kila na kozičku. Uvidíte sám, jak kozičky budou krmivo přijímat. Pokud budete přidávat krmivo pomalu, melo by být vše v pořádku.
S přátelským pozdravem
Denisa Szabóová

 

Petr Smrček

09. 06. 2017

Dobrý den, začínám s chovem křepelek a jelikož je nechci chovat na roštech a hobliny se mi neosvědčili, jelikož je musím často měnit, uvažuji o použití Vašeho Absorfytu. Můžete mi prosím poradit zda se na tu vrstvu 1 - 1,5 cm dosypává další vrstva, nebo se jen odebírá vlhká a doplňuje se jen původní množství? Jak často se musí u drůbeže měnit podestýlka? Jak si poradí s jejich trusem, vstřebá veškerou tekutinu a zůstane jen suchý trus? Předem děkuji za info a přeji hezký den Smrček - Litvínov

 

Granofyt

09. 06. 2017

Odpověď:

Dobrý den,
podle zkušeností zákazníků, kteří Absorfyt používají pro drůbež, stačí doplňovat pouze původní množství. Jelikož Absorfyt zvětší svůj objem a velmi dobře saje vlhkost, nemělo by tedy být nutné za běžných okolností doplňovat ještě vrstvu navíc a stačí odebírat jen mokrá místa. Frekvence výměny podestýlky se odvíjí od toho, kolik křepelek budete mít na daném prostoru a na podmínkách chovu. Obecně opět zkušenosti chovatelů drůbeže hovoří tak, že Absorfyt vydrží velmi dlouho suchý a nezapáchá. Pohlcuje vlhkost velmi dobře a u chovatelů drůbeže je velice oblíben. Navíc hnůj od nich se velmi snadno rozkládá a je velmi oblíbený u zahrádkářů :) To jen na okraj.
Děkujeme za dotaz a přeji hezký den
Denisa Szabóová

 

Dvořák

07. 10. 2016

Dobrý den,rád bych se zeptal, zda musíme mít nějakou techniku na složení big bagu nebo nám jej dopravce složí kam potřebujeme?děkuji Dvořák

 

Granofyt

07. 10. 2016

Odpověď:

Na složení není zapotřebí žadná technika. K dopravě a složení Big Bagu s paletou používáme nákladní vozy vybavené hydraulickým čelem. Manipulace se zbožím je zajištěna pomocí paletové vozíku. Paletu s BB převezeme na krátkou vzdálenost po zpevněné ploše. Pokud nelze použít paletový vozík pro převoz palet, řidič tuto paletu složí na nejbližší vhodné místo.
VHODNÉ: asfalt, beton, dlažba
NEVHODNÉ: tráva, štěrk, písek, šikmá plocha (i mírný kopeček)

 

Tereza Honešová

26. 08. 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi podestýlkami Granofyt a Absorfyt a která je vhodnější pro koně? Děkuji za odpověď.

 

Granofyt

26. 08. 2016

Odpověď:

Dobrý den, naše podestýlky Granofyt a Absorfyt jsou vyrobeny ze 100% čisté pšeničné slámy. Obé podestýlky jsou vhodné pro koně. Absorfyt je jemnější granulát, který se rychleji rozpadá na drobné slaměné pilinky a tudíž rychleji pohlcuje tekutiny. Nevýhodou v porovnání s Granofytem je o cca 2-5 % vyšší cena a pytle jsou o cca 15 % objemnější. Absorfyt díky rychlejšímu rozpadu doporučujeme jako základ do boxu, potom na dosypávání stačí Granofyt.

 

Karel Blaschke

13. 01. 2016

Dobrý den, prosím o radu, jaká je ideální vrstva podestýlky Absorfyt pro činčily a jak často podestýlku měnit. Zatím testuji pro čtyři činčily a jsem s podestýlkou velice spokojen.

 

Granofyt

13. 01. 2016

Odpověď:

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Pro 4 činčily doporučujeme podestýlku měnit 1- 2 x do týdne. Můžete si sám vyzkoušet co Absorfyt vydrží - indikátorem je zápach. Vrstvu v kleci doporučujeme nastlat na hloubku 3 cm.

 

Petr Jelen

17. 10. 2015

Dobrý den, je granofyt vhodný přímo na betonové podlahy?

 

Granofyt

17. 10. 2015

Odpověď:

Děkujeme za dotaz, podestýlka Granofyt dostatečně tepelně izoluje, je tedy možné ji pokládat i na betonové podlahy. Tím, že je objemová hmotnost Granofytu mnohonásobně vyšší, než u slámy a hoblin, nedovolí koni podestýlku odhrnout až na podlahu.

 

Aleš Přibyl

14. 08. 2015

Pokud bych si objednal big bag 630 kg nebo 980 kg, jakým způsobem mi ho přivezete a složíte? Ptám se proto, že u nás je třeba projet výběhem, který je trošku bahnitý, nebyl by to problém? (Není to tak, že by tam auto zapadlo, to určitě ne, ale raději se ptám vzhledem k váze nákladu).

 

Granofyt

14. 08. 2015

Odpověď:

Dobrý den,
big bagy může dopravce (nákladní auta do 12 tun s hydraulickým čelem) přivézt po zpevněném povrchu a složit jen na rovnou plochu (beton, asfalt, dlažba apod. ). Přes bahnitý výběh bohužel není možné jet. V tomto případě je vhodné zajistit techniku pro složení (vysokozvižný vozík, traktor s čelním nakladačem, manipulátor apod.) Big Bagy jsou dopravovány s paletou. Big bagy jsou také pro snadnější manipulaci a vysypání v horní části vybaveny 4 popruhy (uši) pro závěšení.

Přihlásit odběr novinek