Granofyt facebook ikona Granofyt google+ ikona Granofyt youtube ikona
Právě se nacházíte:HomeProdukty KRMIVA PRO KONĚ / Granule

DOPRAVA ZDARMA

Neplatíte navíc doběrečné ani balné.

od 3000 Kč

SLEVY A VÝHODY

Každý registrovaný zákazník získává automaticky slevu 2 %. S každým nákupem navíc získáte:

  • Slevy z obratu až 8 %
  • Bonusové body do věrnostního programu

Více informací

Prodejna v Rudné

Na osobní odběr sleva až 7 %
Otevřeno: Po-Pá 8-18

+420 734 313 837

info@granofyt.cz

Odkaz na mapu

Nutriční poradce

Má Váš kůň zdravotní problém či se chcete jen ujistit, že krmíte správně? Je tu pro Vás zkušený poradce.

+420 604 359 965

denisa.szaboova@granofyt.cz

Více kontaktů

živefirmy

 

Kód položky:
-
27. 12. 2017 Uživatel: Ing. Vítězslav Škodavhodná podestýlka
vhodná podestýlka
Dotaz:

Dobrý den, mám koně, který má rozšířený jícen a z toho důvodu mu není vhodné stlát slámou ani pilinami, protože to žere a mohl by se mu ucpat! V tuto chvíli má pod sebou jen gumu, ale chtěla bych se zeptat jestli nebo popřípadě co by jste doporučili jako vhodnou podestýlku, aby to nežral! Box má neustále otevřený (jako přístřešek) Děkuji za radu!

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Koně zpravidla naši podestýlku žerou pouze ze začátku, je to pro ně novinka, která voní a jsou zvědaví. Nicméně po rozdrolení (cca 2-3 dny) ztratí zájem. Na tyto první 3 dny je potřeba zajistit dostatečný příjem sena - nejlépe v síti. Se zdravotními komplikacemi jsme se nesetkali. V „západní“ Evropě, kam vyvážíme, má tento druh podestýlky již dlouholetou tradici a žádné zdravotní komplikace jsme nezaznamenali. Doporučujeme Vám podestýlku Absorfyt, která je formě jemného granulátu a koně ji zpravidla nežerou vůbec v porovnání s peletovanou formou podestýlky. 

04. 07. 2017 Uživatel: Petr Smrčekzkušenost + nový dotaz
zkušenost + nový dotaz
Dotaz:

Použití Absorfytu pro křepelky mě mile překvapilo a předčilo mé očekávání. Jsou to 3 týdny a stále jsou křepelky v suchu. Při pravidelném odstranění suchého trusu je podestýlka schopná stále absorbovat tekuté výkaly. Vzhledem k tomu, že si ji křepelky rozdupaly tak se v ní rády popelí a to bude taky jediný důvod, proč ji po jednom měsíci vyměním. Křepelky chovám v klecích po 20 - 22 ks, na jednu křepelku připadá cca 540 - 570 cm2. Dotaz - objednal jsem dnes vojtěšku a lučenku, chci se zeptat zda mám granulky máčet i pro holandské kozičky, nebo mohu podávat v suchém stavu? Co by jste mi doporučila aby kozičky neutrpěli nějaký břichobol? :-) Děkuji a přeji hezký den PS.

Odpověď:

Dobrý den,

jsme moc rádi za kladnou referenci na Granofyt a Vaši sdílenou zkušenost při použití pro křepelky. Vojtěšku by nemělo být třeba máčet, avšak je potřeba na Vojtěšku navykat pomalu a postupně aby si mikroflora stihla na krmivo ,,navyknout". Tak i poznáte, zda je vše v pořádku. Obecně se máčet ale nemusí. U senných granulí by to nemělo být třeba namáčet do čtvrt kila na kozičku. Uvidíte sám, jak kozičky budou krmivo přijímat. Pokud budete přidávat krmivo pomalu, melo by být vše v pořádku.

S přátelským pozdravem

Denisa Szabóová
 

09. 06. 2017 Uživatel: Petr SmrčekAbsorfyt pod křepelky
Absorfyt pod křepelky
Dotaz:

Dobrý den, začínám s chovem křepelek a jelikož je nechci chovat na roštech a hobliny se mi neosvědčili, jelikož je musím často měnit, uvažuji o použití Vašeho Absorfytu. Můžete mi prosím poradit zda se na tu vrstvu 1 - 1,5 cm dosypává další vrstva, nebo se jen odebírá vlhká a doplňuje se jen původní množství? Jak často se musí u drůbeže měnit podestýlka? Jak si poradí s jejich trusem, vstřebá veškerou tekutinu a zůstane jen suchý trus? Předem děkuji za info a přeji hezký den Smrček - Litvínov

Odpověď:

Dobrý den,

podle zkušeností zákazníků, kteří Absorfyt používají pro drůbež, stačí doplňovat pouze původní množství. Jelikož  Absorfyt zvětší svůj objem a velmi dobře saje vlhkost, nemělo by tedy být nutné za běžných okolností doplňovat ještě vrstvu navíc a stačí odebírat jen mokrá místa. Frekvence výměny podestýlky se odvíjí od toho, kolik křepelek budete mít na daném prostoru a na podmínkách chovu. Obecně opět zkušenosti chovatelů drůbeže hovoří tak, že Absorfyt vydrží velmi dlouho suchý a nezapáchá. Pohlcuje vlhkost velmi dobře a u chovatelů drůbeže je velice oblíben. Navíc hnůj od nich se velmi snadno rozkládá a je velmi oblíbený u zahrádkářů :) To jen na okraj.

Děkujeme za dotaz a přeji hezký den

Denisa Szabóová

 

07. 10. 2016 Uživatel: dasGranofyt BIG BAG (980 kg)
Granofyt BIG BAG (980 kg)
Dotaz:

Dobrý den,rád bych se zeptal, zda musíme mít nějakou techniku na složení big bagu nebo nám jej dopravce složí kam potřebujeme?děkuji Dvořák

Odpověď:

Na složení není zapotřebí žadná technika. K dopravě a složení Big Bagu s paletou  používáme nákladní vozy vybavené hydraulickým čelem. Manipulace se zbožím je zajištěna pomocí paletové vozíku. Paletu s BB převezeme na krátkou vzdálenost po zpevněné ploše. Pokud nelze použít paletový vozík pro převoz palet, řidič tuto paletu složí na nejbližší vhodné místo.

VHODNÉ: asfalt, beton, dlažba
NEVHODNÉ: tráva, štěrk, písek, šikmá plocha (i mírný kopeček)

26. 08. 2016 Uživatel: Tereza HonešováRozdíl G a A
Rozdíl G a A
Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi podestýlkami Granofyt a Absorfyt a která je vhodnější pro koně? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, naše podestýlky Granofyt a Absorfyt jsou vyrobeny ze 100% čisté pšeničné slámy. Obé podestýlky jsou vhodné pro koně. Absorfyt je jemnější granulát, který se rychleji rozpadá na drobné slaměné pilinky a tudíž rychleji pohlcuje tekutiny. Nevýhodou v porovnání s Granofytem je o cca 2-5 % vyšší cena a pytle jsou o cca 15 % objemnější. Absorfyt díky rychlejšímu rozpadu doporučujeme jako základ do boxu, potom na dosypávání stačí Granofyt.

13. 01. 2016 Uživatel: Karel BlaschkeAbsorfyt pro Činčily
Absorfyt pro Činčily
Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu, jaká je ideální vrstva podestýlky Absorfyt pro činčily a jak často podestýlku měnit. Zatím testuji pro čtyři činčily a jsem s podestýlkou velice spokojen.

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro 4 činčily doporučujeme podestýlku měnit 1- 2 x do týdne. Můžete si sám vyzkoušet co Absorfyt vydrží - indikátorem je zápach. Vrstvu v kleci doporučujeme nastlat na hloubku 3 cm.

17. 10. 2015 Uživatel: Petr JelenGranofyt přímo na beton
Granofyt přímo na beton
Dotaz:

Dobrý den, je granofyt vhodný přímo na betonové podlahy?

Odpověď:

Děkujeme za dotaz, podestýlka Granofyt dostatečně tepelně izoluje, je tedy možné ji pokládat i na betonové podlahy. Tím, že je objemová hmotnost Granofytu mnohonásobně vyšší, než u slámy a hoblin, nedovolí koni podestýlku odhrnout až na podlahu.

14. 08. 2015 Uživatel: Aleš PřibylDoprava a složení Big bagu
Doprava a složení Big bagu
Dotaz:

Pokud bych si objednal big bag 630 kg nebo 980 kg, jakým způsobem mi ho přivezete a složíte?
Ptám se proto, že u nás je třeba projet výběhem, který je trošku bahnitý, nebyl by to problém? (Není to tak, že by tam auto zapadlo, to určitě ne, ale raději se ptám vzhledem k váze nákladu).

Odpověď:

Dobrý den, big bagy může dopravce (nákladní auta do 12 tun s hydraulickým čelem) přivézt po zpevněném povrchu a složit jen na rovnou plochu (beton, asfalt, dlažba apod. ). Přes bahnitý výběh bohužel není možné jet. V tomto případě je vhodné zajistit techniku pro složení (vysokozvižný vozík, traktor s čelním nakladačem, manipulátor apod.) Big Bagy jsou dopravovány s paletou. Big bagy jsou také pro snadnější manipulaci a vysypání v horní části vybaveny 4 popruhy (uši) pro závěšení.

Váš email:
Váš dotaz k produktu ""
Odebírání novinek

Zpět nahoru

český výrobek spolehliva firma

Všechna práva vyhrazena

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií a jiných dat je bez souhlasu provozovatele zakázáno.

Facebook odkaz Google+ odkaz Youtube odkaz
2015 © Granofyt.cz - Chrášťany 43, Rudná u Prahy 252 19 Kontakt: +420 734 313 837 , E-mail: info@granofyt.cz